
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.94 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 800 µm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 90 MHz |
| Q Factor | 15 |
| Current Rating | 50 mA |
| DC Resistance (DCR) | 850 mΩ |
| Test Frequency | 10 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 150 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Type | Multilayer |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1718
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12730
Ext.Price$0.12730
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12730 | $0.12730 |
| 10 | $0.06365 | $0.63650 |
| 50 | $0.05672 | $2.83600 |
| 100 | $0.05054 | $5.05400 |
| 500 | $0.04406 | $22.03000 |
| 1000 | $0.03841 | $38.41000 |
| 3000 | $0.03535 | $106.05000 |
| 5000 | $0.03254 | $162.70000 |
